Художня культура
ЯК РОЗІБРАТИСЯ В МИСТЕЦТВІ
Мистецтвознавці-дослідники відзначають, що перші примітивні твори мистецтва, які з'явилися ще в кам'яному столітті, вже говорили про естетичний смак людини. Вже тоді людина намагалася надати краси навколишньому світу, особливо оселі, предметам побуту і робочим інструментам. Сьогодні різноманіття жанрів і видів мистецтва настільки велике, що розібратися в ньому можна тільки за наявності спеціальних навичок.
ІНСТРУКЦІЯ
Спостерігайте за всім навколо. Так чи інакше, твором мистецтва може виявитися майже будь-який предмет в полі вашого зору: будівля, доріжка в плеєрі, малюнок, клумба. Милуйтеся тим, що вам подобається.
Аналізуйте те, що бачите. Відповідайте собі на питання: чому мені це подобається? Що в цьому незвичайного чи красивого? Мова може бути про приємне і в звуці, і в яскравому кольорі, правильній формі чи витонченому русі.
Записуйте. Можна, звичайно, сподіватися на власну пам'ять, але працювати з записами зручніше. Зіставляючи результати спостережень за різними об'єктами, знаходьте спільні риси і відмінності. До речі, словесна форма не виняткова: ви можете замальовувати і відзначати важливі ділянки вподобаного предмета. Якість малюнка не має принципового значення.
Відвідуйте заклади культури: музеї, театри, галереї, концертні зали, клуби. Бажано брати із собою друзів. Під час дії робіть те ж, що зазвичай: спостерігайте, запам'ятовуйте, аналізуйте. Вислуховуйте думка друзів: вони можуть побачити деталі, які вислизнули від вас.
Читайте наукові праці з теорії та історії мистецтва, зокрема, енциклопедію Гнєдича «Історія мистецтва». За бажанням конспектуйте отримані відомості або копіюйте в зручну для запам'ятовування форму.
Повертайтеся до своїх записів час від часу. Порівнюйте їх зі знову отриманими відомостями. Визначайте, до якого виду мистецтва належить той чи інший предмет, який бачите перший раз.
Отримуйте задоволення від процесу. Мистецтво покликане будити в людині приємні почуття, світлі пориви. Після чергового культурного заходу ви повинні відчувати умиротворення або підйом. Якщо вам здається, що вас тримають насильно - просто підіть; мабуть, це не ваше твір.
************************************************************
"Мистецтво покликане будити в людині кращі якості"
Заслужена художниця України Олександра Теліженко
« Мистецтво покликане допомогти людям усвідомити й відчути красу чи неподобство тих чи інших характерів, вчинків, думок, почуттів, обставин".
французький естетик М. Дюфрен
Мистецтво - дзеркало сучасності. Дивіться у нього не милуючись, а аналізуючи. О.Уальд
Відео: Козацьке бароко:
Відео: Козацьке бароко:
Немає коментарів:
Дописати коментар